Název

Popis

V pořadí již šesté mezinárodní cvičení se konalo v centru obce. Akce se tradičně zúčastnili dobrovolní hasiči z Gossschönau a Waltersdorfu a Český červený kříž ze Šluknova. Poprvé jsme letos přivítali hasiče ze Sloupu v Čechách a Německý červený kříž. Tématem letošního cvičení byla exploze zapomenutého kanystry s benzínem v hromadě spalovaných větví. Následkem exploze byly čtyři zraněné osoby (z toho dvě těžce) a rozsáhlý požár travního porostu. Požár přímo ohrožoval přilehlé domy a plynovou regulační stanici a poškodil dozorující cisternu. Na místo jako první dorazila místní jednotka následovaná hasiči ze Sloupu v Čechách. Následně se dostavily dva hasičské speciály z Německa a dva sanitní vozy českého a německého červeného kříže. Po základním ošetření zraněných vyvstal problém s nedostatkem vody. Byla tedy zřízena kyvadlová doprava vody z Výročního rybníku. Velitel zásahu p.Junek rozdělil velení na dva úseky pod vedením p.Sedláka a p.Hälschkeho. Cvičení plné neočekávaných zvratů (rozsah požáru, nedostatek hasiva, pozdní příjezd sanity, opilec u zásahu, zraněný hasič) skončilo nakonec úspěšně. Největším přínosem celého cvičení však paradoxně byly na místě zjištěné drobné nedostatky, které jasně popíšeme a příště se jim pokusíme vyvyrovat.
Tímto děkujeme všem zúčastněným jednotkám a těšíme se na další ročník !!!

Období

• 168 fotek
  • 0 se líbí

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat