Název

07.09.2019 Požární dozor Dreieckrennen

Svojkovští hasiči letos poprvé (společně s německými kolegy z Grossschoenau, Waltersdorfu a Johnsdorfu) zajišťovali požární dozor na závodech "Dreieckrennen" v Německu. Tyto závody se konají na uzavřených veřejných komunikacích mezi třemi obcemi v pohraničí a účastní se jich v několika skupinách motocykly, sajdkáry, rallye vozidla, historické formule a speciály Nascar.Na místě proběhlo několik drobných zásahů na únik provozních kapalin, či odtažení.
V samotném závěru soutěže ovšem došlo k velmi vážné nehodě motocyklového závodníka, který nezvládl svůj stroj a ve velké rychlosti zasáhl betonovou propust u krajnice. Druhý motocyklista skončil s lehkým zraněním v příkopě na druhé straně.
Zásah s posádkou složenou z německých a českých hasičů proběhl velmi hladce. Členové jednotky SDH Svojkov měli za úkol předat lehce zraněného do sanitního vozu, zajistit jeho stroj a naložit zbylé části prvního motocyklu do vozidla na odtahovou službu. Následovalo pečlivé vyčištění úseku.Součástí akce bylo i okruhové taxi z americké série Nascar, jehož výtěžek bude použit pro děti postižené rakovinou. Nadaci Sonnenstrahl (Sluneční paprsek) byl slavnostně předán finanční dar od dobrovolných hasičů z Grossschönau, Waltersdorfu a Johnsdorfu), ke kterému přispěli i ti svojkovští.
Tečkou v programu byla velmi dojemná spanilá jízda vozidel integrovaného záchranného systému, ve kterých místo záchranářů seděly vážně nemocné děti, které si za zvuku hasičské sirény mohly prohlédnout celou závodní trať.

Období

• 150 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Canon PowerShot D30

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat